Finanse

Jak uzyskać kredyt hipoteczny na mieszkanie?

Jak uzyskać kredyt hipoteczny na mieszkanie
Jak uzyskać kredyt hipoteczny na mieszkanie

Na pewnym etapie życia, przychodzi taki moment, gdy pragnieniem człowieka staje się posiadanie własnego mieszkania. To cel, do którego dąży większość szczególnie młodych ludzi, pragnących usamodzielnić się i działać na własnych zasadach. Wynajmowanie mieszkania jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, z czasem jednak staje się coraz mniej opłacalne. Wpływ na to mają również rosnące ceny najmu zwłaszcza w większych aglomeracjach miejskich. Zakup mieszkania wydaje się więc być w tej sytuacji najlepsza możliwą inwestycją w swoją przyszłość. Jednak nie każdego stać na sfinansowanie nieruchomości w kwocie 300 czy nawet 400 tys. zł. I w tym momencie z ofertą kredytu hipotecznego, przychodzą banki. Jak wygląda proces ubiegania się o kredyt hipoteczny i czy każdy może sobie pozwolić na takie zadłużenie?

Zakup mieszkania bez gotówki

Kredyt hipoteczny to dla większości osób jedyne rozwiązanie, by spełnić swoje marzenie o własnym mieszkaniu. Rynek nieruchomości mimo trudnej sytuacji gospodarczej, wcale nie zwalnia. Dlatego też zamiast odkładać decyzję o inwestycji na później, warto zweryfikować możliwości i oferty w poszczególnych bankach. Zakup nieruchomości wymaga bowiem spełnienia podstawowych warunków, a tym samym odpowiedniego przygotowania. Należy się liczyć z jednym z większych wydatków jakim jest wkład własny. Obecnie wynosi on od 10 do nawet 30 procent całkowitej wartości mieszkania. Nie są to małe kwoty. Nie oznacza to jednak, że brak środków na wkład własny, uniemożliwia zakup wymarzonej nieruchomości. O alternatywnych sposobach realizacji wkładu własnego, jak i możliwościach uzyskania kredytu hipotecznego z danego banku z uwzględnieniem indywidualnej sytuacji finansowej, opowie samym zainteresowanym profesjonalny doradca kredytowy Warszawa.

Doradca kredytowy Warszawa

Ekspert kredytowy specjalizuje się we współpracy z bankami i instytucjami finansowymi. Znajdując się pod kompleksową opieką profesjonalnego doradcy kredytowego jak np.: tomaszwostal.pl, można liczyć na pełne zaangażowanie w proces kredytowy, począwszy od złożenia wniosków kredytowych, aż po sfinalizowanie transakcji. Ekspert finansowy zajmuje się również prowadzeniem negocjacji z największymi bankami. Dzięki temu, korzystając z jego pomocy, można liczyć na najlepsze warunki kredytów hipotecznych.

Jakie warunki trzeba spełniać, by otrzymać kredyt hipoteczny?

Umowa kredytowa to poważna decyzja, którą należy skrupulatnie rozważyć. Warto mieć na uwadze wysokość rat kredytowych i zestawić ją z miesięcznym budżetem domowym. Aby uzyskać kredyt hipoteczny, trzeba spełnić kilka warunków. Pierwszy z nich to wspomniany już wkład własny. Zainteresowany zakupem własnego mieszkania musi również posiadać zdolność kredytową. Bank na podstawie dochodów, wieku i wydatków wnioskującego, wylicza maksymalną kwotę jaką może przyznać. Dodatkowo bardzo ważna jest również historia kredytowania. Przy kredycie hipotecznym istotne jest także posiadanie tzw. 'czystej karty’, czyli tego jak wyglądały dotychczasowe spłaty zobowiązań przez wnioskującego. To czy dana osoba spełnia powyższe, podstawowe warunki, warto już na wstępnie zweryfikować z doradcą kredytowym.

Gdzie wziąć kredyt hipoteczny?

Oferty banków na kredyty hipoteczne są bardzo różne. Decydując się na podpisanie umowy, należy wziąć pod uwagę własną sytuację finansową, a najlepiej zwrócić się z prośbą o pomoc do firmy takiej jak ta: finaum.pl. Świadczy ona kompleksową pomoc w uzyskaniu kredytu, dbając o to, by klienci otrzymali najlepsze propozycje kredytów hipotecznych dopasowane do ich możliwości i potrzeb.

Procedura uzyskania kredytu hipotecznego wymaga znajomości i biegłości w poruszaniu się w transakcjach hipotecznych. Dlatego też, decydując się na zakup mieszkania i kredyt, warto skorzystać ze specjalistycznej wiedzy ekspertów finansowych. Ich doświadczenie i cenne wskazówki, pozwolą przejść przez cały proces kredytowania, a tym samym spełnić marzenie o posiadaniu własnego mieszkania.

Dodaj komentarz

Kliknij, aby skomentować!