Biznes

5 powodów, dla których warto uaktualnić AX do Microsoft D365

5 powodów, dla których warto uaktualnić AX do Microsoft D365
5 powodów, dla których warto uaktualnić AX do Microsoft D365

Pojawienie się na rynku systemu Microsoft Dynamics 365 wywołało niemałe poruszenie. Z jednej strony firmy użytkujące poprzednie wersje (np. AX 2009 czy AX 2012) mogą być zadowolone z funkcjonowania narzędzi. Z drugiej pojawia się mnóstwo nowych funkcji po stronie Microsoft D365. Oto 5 powodów, które wskazują, że warto przejść aktualizację narzędzi od Microsoftu!

Po 1 – koniec z serwerami lokalnymi

To jedna z ogromnych zalet implementacji aktualizacji AX do MS D365. Do tej pory firmy musiały stawiać własne serwery celem utrzymania narzędzi on premise. Innowacja MS D365 polega na przeniesieniu odpowiedzialności za stworzenie środowiska na producenta oprogramowania. Dzięki temu nie ma już konieczności ciągłego konserwowania raz cyklicznego aktualizowania serwerów lokalnych. Wpływa to na zmniejszenie kosztów oraz usunięcie dotychczas koniecznych serwerowni przedsiębiorstwa.

Po 2 – dostęp do najnowszych innowacji i funkcji

Należy powiedzieć, że narzędzia AX świetnie komponowały się z potrzebami przedsiębiorstw i korporacji. Jednak z czasem procesy biznesowe zmieniały się, co prowadziło do dynamicznego progresu narzędzi. Dlatego Microsoft wprowadził na rynek wariant systemu Microsoft Dynamics 365, który zrewolucjonizował obecne podejście do korzystania z ERP. Warto wspomnieć, że producent zapowiedział zakończenie wsparcia dla starszych systemów Dynamics AX z wyjątkiem koniecznych poprawek bezpieczeństwa. Dopasowanie do najnowszych wymagań prawnych można osiągnąć po aktualizacji na MS D365, o czym przeczytasz na stronie https://xplusglobal.com/pl/dynamics-upgrade/.

Po 3 – reorganizacja niewydajnych procesów wewnętrznych

To jeden z nieoczywistych plusów, które pojawiają się w kontekście aktualizacji Dynamics AX do MS D365. Aby wprowadzić konieczne zmiany, należy przeprowadzić gruntowną analizę potrzeb oraz procesów wewnętrznych, które dany system ma wspierać i zautomatyzować. Już samo to może dać odpowiedź zarządowi czy kierownictwu firmy, które elementy przedsiębiorstwa należy usprawnić. Ma to znaczenie pod kątem efektywności, a co za tym idzie, również opłacalności funkcjonowania działów.

Po 4 – przeniesienie procesów do chmury

Obecne funkcjonowanie firmy z udziałem systemu on premise wiąże się z koniecznością podłączenia urządzeń do serwera lokalnego. System MS D365 znosi potrzebę funkcjonowania takich urządzeń i przenosi wewnętrzne procesy firmy do zewnętrznego środowiska. Działanie w chmurze zapewnia dostęp do zasobów przedsiębiorstwa z dowolnego miejsca na świecie. To innowacyjne podejście pozwala na zarządzanie procesami bez przywiązania do siedziby podmiotu.

Po 5 – brak kosztownych aktualizacji systemu

Wraz z powstaniem narzędzia Microsoft Dynamics 365 producent zapowiedział intrygujący krok – cykliczne dostarczanie kluczowych aktualizacji dla każdego klienta. Oznacza to brak konieczności przechodzenia migracji ponownie. Dostępne aktualizacje będą obejmowały nowe funkcjonalności oraz zmiany zależne od oczekiwań użytkowników, oraz sytuacji rynkowej i podatkowej.

Jak da się zauważyć, aktualizacja AX do D365 ma wiele korzyści. Czy w Twojej firmie również wpłynęłaby na poprawę wydajności?

Dodaj komentarz

Kliknij, aby skomentować!