Marketing

Jak sprzedawać na Allegro bez towaru?

Allegro to najpopularniejszy marketplace w Polsce i jeden z największych na świecie. Każdy sprzedawca, planując swoją strategię biznesową na naszym rodzimym rynku, powinien więc zainteresować się tym kanałem. Ze względu na zaawansowane funkcje marketingowe cieszy się on zainteresowaniem między innymi wśród początkujących przedsiębiorców. Dla nich jednak problematyczne może okazać się kompletowanie asortymentu. Z tego względu w naszym poradniku podpowiemy Ci, jak prowadzić na Allegro sprzedaż bez towaru!

Dlaczego warto sprzedawać na Allegro?

Allegro stanowi jeden z najbardziej atrakcyjnych kanałów sprzedaży w Polsce przede wszystkim ze względu na swoją rozpoznawalność. Konsumenci znają tę markę i darzą ją zaufaniem. Przedsiębiorcy z branży e-commerce poszukujący sposobów na powiększenie grona swoich klientów chętnie korzystają więc z tej renomy, zyskując możliwość dotarcia do 18 milionów unikalnych użytkowników każdego miesiąca.

Co więcej, użytkownicy Allegro to osoby o ściśle sprecyzowanych potrzebach konsumenckich. W serwisie poszukują oni konkretnych produktów, co oznacza, że nie musisz przeprowadzać ich przez cały lejek zakupowy. Wystarczy, że nakłonisz ich do wyboru Twoich ofert spośród wszystkich aukcji w serwisie.

Choć zadanie to może wydawać się trudne, do dyspozycji masz liczne narzędzia marketingowe, które Allegro udostępnia swoim użytkownikom. Zaliczają się do nich na przykład:

 • program darmowych dostaw Allegro Smart,
 • program lojalnościowy Monety Allegro,
 • reklamy PPC w systemie Allegro Ads,
 • wyróżnienia, pogrubienia i podświetlenia.

Wszystko to sprawia, że Allegro stanowi jeden z podstawowych kanałów sprzedaży wielu sklepów internetowych w Polsce. Pozwala szybko pozyskiwać nowych klientów i skutecznie skalować przychody.

Dropshipping, czyli sposób na sprzedaż w Allegro bez towaru

Dropshipping to model outsourcingu logistyki, który umożliwia prowadzenie sklepu internetowego bez posiadania towaru. Polega mianowicie na przeniesieniu odpowiedzialności za asortyment i realizację zamówień na hurtownie. Dzięki temu sam sprzedawca nie musi prowadzić magazynu ani zajmować się przesyłkami. Może skupić się wyłącznie na rozwijaniu biznesu i kontakcie z klientami.

Dropshipping w Allegro to doskonałe rozwiązanie, które zdecydowanie usprawnia sprzedaż. Nie dość, że właściciel sklepu internetowego nie musi martwić się o pozycjonowanie swoich ofert w wyszukiwarce czy o kreowanie potrzeb konsumenckich, to dodatkowo może też zapomnieć o logistyce. Prowadzenie handlu w sieci staje się więc wyjątkowo proste i wygodne.

Zalety dropshippingu w Allegro wynikają z połączenia innowacyjnego modelu logistycznego z dobrze funkcjonującym serwisem zakupowym. Wśród kluczowych korzyści płynących z takiego rozwiązania wymienić można:

 • niskie koszty rozpoczęcia sprzedaży w Internecie,
 • brak konieczności inwestowania w towar i prowadzenia magazynu,
 • wygodę obsługi zamówień.

Zasady prowadzenia sprzedaży w dropshippingu na Allegro

Dropshipping to bardzo prosty model logistyczny, toteż wykorzystanie go do prowadzenia sprzedaży na Allegro nie powinno sprawić problemów nawet początkującym przedsiębiorcom. Proces realizacji zamówień obejmuje następujące kroki:

 1. Wystawiasz na Allegro produkt, który dostępny jest w magazynie wybranej hurtowni dropshippingowej.
 2. Klient składa zamówienie w Allegro.
 3. Zamówienie trafia do panelu administracyjnego Twojego sklepu internetowego.
 4. Przesyłasz zamówienie do hurtowni, z którą współpracujesz.
 5. Hurtownia dostarcza klientowi produkt, a Ty udostępniasz mu fakturę.
 6. Rozliczasz się z hurtownią, zachowując marżę.

Jak widzisz, wykorzystanie dropshippingu w Allegro pozwala Ci zaoszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy. Eliminujesz ryzyko związane z inwestycjami w towar, jednocześnie zyskując dostęp do ogromnej bazy potencjalnych klientów. Chcąc w pełni wykorzystać potencjał tego rozwiązania, zastanów się jednak nad następującymi kwestiami:

Kasa fiskalna w dropshippingu Allegro

Prowadząc na Allegro sprzedaż w dropshippingu, musisz pamiętać, że podlega ona takim samym zasadom jak tradycyjny e-commerce. Oznacza to, że ponosisz odpowiedzialność za oferowany towar, ponieważ kupujący właśnie z Tobą zawiera umowę. Tym samym zobowiązujesz się do dostarczenia mu dowodu transakcji — faktury lub paragonu.

Konieczność posiadania kasy fiskalnej nie wynika więc z samego modelu logistycznego czy kanału sprzedaży, ale z rodzaju oferowanego asortymentu. W zdecydowanej większości przypadków takie urządzenie nie będzie Ci potrzebne. Jeśli jednak handlujesz towarami wykluczonymi ze zwolnienia z obowiązku posiadania kasy fiskalnej (np. biżuterią z metalami szlachetnymi), musisz wystawiać klientom paragony.

Dropshipping a regulamin Allegro

Wiele osób może zastanawiać się nad tym, czy dropshipping na Allegro jest w ogóle legalny. Nie musisz się niczego obawiać — regulamin serwisu pozwala na wykorzystywanie takiego modelu logistycznego. Nie można jednak powiedzieć tego samego o pośrednictwie, czyli o rozwiązaniu, w ramach którego sprzedawca otrzymywałby jakiś procent wartości transakcji za klientów pozyskanych dla hurtowni.

Prowadząc sprzedaż w dropshippingu na Allegro, upewnij się więc, że osobiście odpowiadasz za transakcję, a hurtownia jedynie wysyła produkty do klientów w Twoim imieniu. Zadbaj również o:

 • dostarczenie informacji na temat swojej firmy, polityki dostaw oraz zwrotów,
 • umożliwienie klientom zwrotów w terminie 14 dni od daty zakupu,
 • przyjmowanie reklamacji i realizowanie warunków rękojmi.

Dropshipping Allegro a działalność gospodarcza

Tylko od Ciebie zależy, czy będziesz prowadzić na Allegro sprzedaż w ramach działalności gospodarczej, czy bez firmy. Teoretycznie nie musisz rejestrować swojego biznesu w CEIDG, ale — jak się zaraz przekonasz — warto to zrobić. Dlaczego?

 • Po pierwsze wyeliminujesz w ten sposób limit przychodu, który w przypadku działalności nierejestrowanej wynosi zaledwie połowę minimalnego wynagrodzenia miesięcznie.
 • Po drugie ułatwisz sobie nawiązywanie współpracy z hurtowniami dropshippingowymi, które często podpisują umowy wyłącznie z zarejestrowanymi firmami.
 • Po trzecie zyskasz możliwość korzystania z konta firmowego w Allegro, zapewniając sobie większą widoczność niż w przypadku serwisu Allegro Lokalnie, przeznaczonego dla osób fizycznych.

Ile można zarobić na dropshippingu w Allegro?

To, ile zarobisz na dropshippingu w Allegro, zależy od wielu różnych czynników. Pod uwagę należy wziąć między innymi:

 • cennik hurtowni dropshippingowej, z którą współpracujesz,
 • udostępniane klientom udogodnienia,
 • poziom marży narzucanej na produkty,
 • dostęp do progów rabatowych i specjalnych cenników dostawcy,
 • historię konta w Allegro i jego renomę wśród użytkowników.

Pamiętaj, że Allegro zapewnia Ci dostęp do wielu różnych narzędzi, za pomocą których zwiększysz sprzedaż i zarobki w dropshippingu. Mowa między innymi o uzyskaniu statusu Super Sprzedawcy, prowadzeniu działań marketingowych w systemie Allegro Ads czy dopracowaniu tytułów, opisów i zdjęć produktów.

Jak zacząć prowadzić sprzedaż w dropshippingu na Allegro?

Aby rozpocząć sprzedaż w ramach dropshippingu na Allegro, nie potrzebujesz ani dużego kapitału, ani specjalistycznych kompetencji. Wystarczy Ci dobre oprogramowanie sklepowe, dzięki któremu zintegrujesz swoją stronę internetową z hurtownią oraz z kontem Allegro. Dzięki takiemu rozwiązaniu błyskawicznie utworzysz aukcje i umożliwisz sobie wygodne zarządzanie nimi.

Funkcja gotowej integracji w dużej mierze automatyzuje proces sprzedaży. Zapewnia Ci ciągłą aktualizację danych produktowych oraz stanów magazynowych na Allegro i pozwala ręcznie przekazywać zamówienia do dostawcy. Sprawia to, że Twoja praca zostaje ograniczona do minimum. Aby skorzystać z tych udogodnień, musisz tylko:

 1. Wybrać odpowiednią platformę sklepową.
 2. Zintegrować swój sklep internetowy z interesującą Cię hurtownią dropshippingową.
 3. Zaimportować dane produktowe z hurtowni do sklepu.
 4. Utworzyć konto w Allegro i zintegrować je ze stroną internetową.
 5. Pobrać dane produktowe ze sklepu do Allegro i dopracować oferty.

Pamiętaj, że niektóre platformy e-commerce pozwalają na integrację ze sklepem więcej niż jednego konta Allegro. Może się to okazać znaczącym ułatwieniem w sprzedaży!

Jak sprzedawać na Allegro bez towaru?

Odpowiedzią na pytanie zadane w tytule tego artykułu jest naturalnie dropshipping. Dzięki niemu nie musisz inwestować z góry w asortyment, ponieważ za zakupione w hurtowniach produkty płacisz dopiero wtedy, gdy znajdziesz na nie kupca. Połączenie tego wyjątkowego modelu logistycznego z zaletami Allegro otwiera przed Tobą wiele możliwości — zwłaszcza jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z e-commerce!

Dodaj komentarz

Kliknij, aby skomentować!