Prawo

Wypadek w miejscu publicznym poza granicami kraju- jak sobie poradzić?

Wypadek w miejscu publicznym poza granicami kraju- jak sobie poradzić
Wypadek w miejscu publicznym poza granicami kraju- jak sobie poradzić

Mieszkając lub czasowo przebywając poza granicami naszego kraju, na przykład w Wielkiej Brytanii możemy ulec lub spowodować wypadek w miejscu publicznym. Pierwsze pytanie jakie wtedy może przyjść nam do głowy to czy zapłacimy bądź dostaniemy odszkodowanie za wypadek w miejscu publicznym. Definicja miejsca publicznego w UK jest bardzo ciekawa. Możemy dostać odszkodowanie nawet za potknięcie się na chodniku. Jednak musi zostać spełniony jeden ważny warunek. Jaki? Przeczytaj dalej.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Wypadek w miejscu publicznym w Wielkiej Brytanii- jakie możemy ponieść konsekwencje, jeżeli jesteśmy sprawcami zdarzenia drogowego?
  • Wypadek w miejscu publicznym w UK odszkodowanie- zapłacimy czy nie?
  • Jeśli uległeś wypadkowi skontaktuj się ze specjalistami, którzy udziela Ci fachowej pomocy

 Mieszkając czasowo lub na stałe poza granicami naszego kraju, dobrze jest znać przepisy ruchu drogowego w naszym aktualnym kraju zamieszkania. Poza ważnym prawo jazdy, warto znać nasze obowiązki i prawa jako kierowcy pojazdu mechanicznego.

Wypadek w miejscu publicznym UK- najważniejsze informacje

Prawo w Wielkiej Brytanii różni się od polskiego prawa, dlatego często Polacy mieszkający w UK nawet nie mają pojęcia, że mogą ubiegać się o odszkodowanie za wypadek w miejscu publicznym, który został spowodowany na terenie tego państwa. W tym przypadku szalenie istotna jest tzw. definicja wypadku w miejscu publicznym. Na pierwszy rzut oka wydaje się to dość skomplikowane. Inna sprawa, że angielskie sądy rozpatrują takie sprawy w sposób indywidualny. Jednak najprościej rzecz ujmując wypadek w miejscu publicznym to zdarzenie drogowe, które jest zderzeniem fizycznym, w którym ktoś odniósł obrażenia, jednak ściśle związane z przyczyną zderzenia musi być zaniedbanie osoby lub instytucji odpowiadającej za dane publiczne miejsce. Chodzi po prostu o zaniedbanie w wyniku, którego pojazdy poruszające się w tej przestrzeni publicznej zderzyły się ze sobą. Więcej o tej ważnej kwestii można przeczytać na stronie: https://polskakancelariaodszkodowan.co.uk/wypadki-w-miejscu-publicznym/ . Podmiot pomagający nam w uzyskaniu odszkodowania powinien być autoryzowany przez Solicitors Regulation Authority. Da nam to pewność, że podmiot działa legalnie na terenie Wielkiej Brytanii.

Wypadek w miejscu publicznym w Wielkiej Brytanii – czy można ubiegać się o odszkodowanie?

Jak najbardziej można ubiegać się o odszkodowanie. Można też poprosić o pomoc prawnika specjalizującego się w tego typu sprawach. W wielkiej Brytanii o odszkodowanie za zderzenie w miejscu publicznym można ubiegać się na drodze postępowania sądowego. Do odpowiedzialności mogą zostać pociągnięte lokalne władze, właściciel drogi, właściciel lub zarządca budynku lub organ administrujący danym obiektem.  W sądzie musimy wykazać, że doszło do zaniedbania i powstało niebezpieczeństwo dla nas w wyniku czego doszło do wypadku. W UK jako miejsce publiczne uznaje się sklepy, duże galerie handlowe, baseny, puby, restauracje, bary, hotele, parki. Miejscami publicznymi są również place zabaw, siłownie przychodnie i szpitale, chodniki, ścieżki rowerowe, chodniki, szkoły i inne obiekty powiązane z edukacją (na przykład przedszkola), wszelkie urzędy, budynki sądów, baseny, przystanki, stacje metra i inne. W przypadku zdarzenia drogowego i odniesienia obrażeń, kiedy wypadek miał miejsce w miejscu publicznym (w rozumieniu brytyjskiego prawa) jak najbardziej możemy ubiegać się o odszkodowanie i istnieje duża szansa, że je otrzymamy.

Dodaj komentarz

Kliknij, aby skomentować!