Finanse

Tani kredyt gotówkowy online – gdzie szukać?

Tani kredyt gotówkowy online - gdzie szukać
Tani kredyt gotówkowy online - gdzie szukać

Istotną zaletą obecnych czasów jest fakt, że niemal wszystkie mniej lub bardziej ważne dla nas sprawy możemy załatwić z wykorzystaniem sieci. Bez wychodzenia z domu jesteśmy w stanie przez Internet zrobić zakupy, zlecić przelew bankowy czy złożyć wniosek do urzędu. Wnioskowanie online stanowi ważne ułatwienie i jest stosowane przez prawie wszystkie dziedziny, w tym także usługi kredytowe.

Tradycyjny kredyt gotówkowy a kredyt online – różnice

Tradycyjny kredyt gotówkowy, niezależnie czy zamierzamy zaciągnąć go w banku, czy innej instytucji kredytowej, wiąże się z osobistym stawiennictwem w placówce. Wówczas jesteśmy najczęściej zobligowani zabrać ze sobą niezbędną do złożenia wniosku dokumentację. To właśnie ten moment, zdaniem wielu klientów, jest najbardziej uprzykrzający. Często okazuje się, że wnioskodawca przeoczył jakiś ważny dokument i go zapomniał wziąć. A to z kolei wydłużą samą procedurę rozpatrywania takiego wniosku. W przypadku umów zawieranych zdalnie, prze Internet, czas, aby instytucja podjęła decyzję kredytową, znacząco się skraca, niekiedy może trwać maksymalnie kilka minut. Wniosek online rządzi się o wiele bardziej uproszczoną konstrukcją, w wielu sytuacjach zaś niekiedy wyposażony jest w automatyczny mechanizm uzupełniania odpowiedzi w danej rubryce.

Gdy system ustali nasza zdolność kredytową, w oparciu o podane przez nas dane, w szybkim czasie dostajemy konkretną odpowiedź, czy pożyczka zostanie nam udzielona i na jakich warunkach. W przypadku kredytu tradycyjnego również i ta część procesu może być dłuższa. Ostatecznie bezdyskusyjną zaletą kredytu przez Internet jest znacznie krótszy całkowity czas wyczekiwania od momentu złożenia wniosku do chwili wpływu środków na rachunek bankowy klienta.

Czym jest całkowita kwota kredytu?

Kredyt gotówkowy online, jak i ten przyznawany w sposób tradycyjny, rządzi się ważną zasadą, jaką jest RRSO. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania stanowi wskaźnik, ile wyniesie nas kompletny koszt przyznanego kredytu. Pożyczka bankowa i pozabankowa w zamyśle ma być pomocą finansową dla osób w potrzebie, lecz zdolnych do jej późniejszej spłaty wraz z oprocentowaniem. Jako że obie są instytucjami, któe również zamierzają zarobić na tego rodzaju wsparciu, do kwoty netto kredytu doliczają określone, mniejsze lub większe opłaty. Są to przede wszystkim oprocentowanie rat, a także prowizja za samo użyczenie pożyczki.

Zalety kredytu gotówkowego online

Atutem bankowości internetowej jest jej niewątpliwa szybkość. Przy obecnym postępie technicznym jako klienci i potencjalni pożyczkobiorcy możemy być gotowi do podpisania umowy kredytu już nie w ciągu kilku dni, lecz kilku minut. Usługa bankowości elektronicznej wiąże się z wieloobszarowymi korzyściami. Należą do nich nie tylko szybkość, ale także dostęp do łatwego porównania ofert kredytowych różnych banków i instytucji pozabankowych, możliwość udowodnienia swojego scoringu kredytowego bez wychodzenia z domu oraz przelew wnioskowanej kwoty nawet do 15 minut od chwili pozytywnego rozpatrzenia.

Ponadto, oferty kredytów online z reguły są tańsze niż ich odpowiedników tradycyjnych. Gdy przyjrzymy się ofertom tych samych instytucji, lecz w wariacie internetowym i tradycyjny, całkowity koszt pożyczki w pierwszym przypadku zazwyczaj jest o wiele niższy. Jeżeli próbujemy znaleźć dla siebie najodpowiedniejszy, najkorzystniejszy, a jednocześnie najtańszy kredyt, możemy poszukać na ekredyt24.com.pl – tani kredyt online. Z pewnością każdy z nas znajdzie tam pożyczkę najbardziej adekwatną do swoich potrzeb.

Dodaj komentarz

Kliknij, aby skomentować!