Biznes

Skup zadłużonych nieruchomości

Skup zadłużonych nieruchomości
Skup zadłużonych nieruchomości

W długi można popaść w każdej chwili. Wystarczy jedna nieudana biznesowa inwestycja, losowe zdarzenie, które uniemożliwiło spłatę kredytu mieszkaniowego, zadłużenia czynszowe, aby stanąć przed dramatem utraty nieruchomości na rzecz komornika. Przed działaniami komornika sądowego, warto bronić się wszelkimi, legalnymi metodami.  Złożenie odwołania od sądowego nakazu zapłaty (wyrok sądowy dotyczący długów, który jest podstawą do działań komornika) nie ma specjalnego sensu, ponieważ dłużnik zawsze przegrywa. Jedyną formą obrony nieruchomości przed licytacją komorniczą jest sprzedaż zadłużonej nieruchomości.

Korzyści ze sprzedaży zadłużonej nieruchomości

Osoby, które są zagrożone licytacją komorniczą mieszkania/budynku firmowego, mogą wiele zyskać, sprzedając zadłużoną nieruchomość. Mają bowiem możliwość uzyskania ceny skupu zadłużonej nieruchomości wyższej od ceny licytacji wynikającej z postępowania egzekucyjnego. Dzięki skupowi zadłużonej nieruchomości, pechowi właściciele mogą pozbyć się długu i uzyskać odłużenie. Osoby, które nie są w stanie spłacić kredytu hipotecznego także mogą sporo zyskać. Skupująca mieszkanie firma spłaca kredyt w całości, a nadwyżkę przekazuje na konto klienta. Skup zadłużonych nieruchomości obejmuje także sytuację, kiedy dług powstał w wyniku niepłacenia czynszu.

Procedura sprzedaży do skupu nieruchomości

Decyzja o sprzedaży mieszkania lub lokalu użytkowego do skupu nieruchomości jest bardzo trudna dla właściciela, który obawia się, że uzyska zbyt niską cenę i skomplikowanego procesu sprzedaży. Zaletą skupu zadłużonej nieruchomości jest przejrzysta procedura jej odkupienia od właściciela. W pierwszym etapie obie strony podejmują negocjacje w sprawie ceny. To najważniejsza część procesu sprzedaży – właściciel i przedstawiciel firmy skupującej nieruchomości muszą dojść w tej kwestii do porozumienia. Jeżeli właścicielowi brakuje niezbędnych dokumentów do sprzedaży, pracownik firmy skupującej udziela pomocy w tym zakresie i udostępnia listę dokumentów niezbędnych do notarialnego sprzedania nieruchomości.

Możliwość mieszkania w sprzedanym mieszkaniu

Sytuacje życiowe są różne i zdarzają się przypadki, że decyzja o sprzedaży mieszkania jest podyktowana pilną koniecznością, a właściciel mieszkania nie znalazł jeszcze innego lokum. Zaletą sprzedaży mieszkania do skupu zadłużonych nieruchomości jest możliwość zamieszkiwania w sprzedanym mieszkaniu przez określony czas (najczęściej kilka miesięcy) do momentu znalezienia nowego lokalu mieszkalnego.

Skup zadłużonych nieruchomości to ratunek dla właścicieli, którzy mogą pozbyć się długu i rozpocząć życie bez zadłużenia i wyjść na prostą z finansami. Mają czas na spokojne szukanie mieszkania, działki lub lokalu usługowego.

Dodaj komentarz

Kliknij, aby skomentować!