Finanse

Pożyczka, kredyt na wymianę starego pieca – jak dostać?

Obecnie obowiązuje rozporządzenie Parlamentu Europejskiego, które wszystkich nas zobowiązuje do wprowadzania zmian dotyczących zmniejszenia redukcji emisji gazów. Jednym z ważnych elementów polityki proekologicznej jest wymiana pieców dostarczających ciepłej wody użytkowej. 

Zanim weźmiesz kredyt, sprawdź dofinansowania

Na podstawie obowiązującego prawa wiele gmin w Polsce decyduje się na kontrolę poziomu emisji CO2 i wprowadzenie wymogu wymiany pieców starej generacji na nowe. Za niedostosowanie się do tych wymogów na właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych mogą czekać kary. Zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych przez wymianę źródła ciepła i poprawę efektywności energetycznej jednorodzinnych budynków mieszkalnych jest ważnym elementem aktualnej polityki klimatycznej. Rządzący zdają sobie sprawę, że dla wielu osób wymiana pieca to bardzo kosztowna inwestycja, na którą nie wszyscy są w stanie sobie pozwolić. Z tego powodu uruchomiony został szereg programów, zarówno ogólnopolskich, jak i lokalnych, których celem jest wsparcie finansowe tego procesu. Flagowym projektem jest ogólnopolski program „Czyste powietrze”, wiele gmin czy powiatów ma także swoje lokalne programy dofinansowania. W grę wchodzą także wojewódzkie fundusze ochrony środowiska. Możliwości skorzystania z podstawowego poziomu dofinansowania są dostępne właściwie dla wszystkich. Dodatkowo, osoby, które mają bardzo niskie dochody, mogą ubiegać się o przyznanie podwyższonego poziomu dofinansowania. W niektórych przypadkach poziom wsparcia może sięgać nawet 50% kosztów całej inwestycji.

Zanim więc zaczniesz szukać kredytu na wymianę pieca, sprawdź możliwości dofinansowania. Jeśli nadal okaże się, że nie masz wystarczających środków na wymianę pieca, wtedy sprawdź opcje kredytowe. Warto dodać, że dofinansowanie można uzyskać także na zakup i montaż kolektorów słonecznych czy gruntowej pompy ciepła. Posiadanie odnawialnego źródła energii jest obecnie bardzo cennym rozwiązaniem.

Kredyt na wymianę pieca – jak go otrzymać?

Montaż nowego kotła gazowego lub innego ekologicznego rozwiązania to dla wielu osób nawet z odpowiednim dofinansowaniem, istotny wydatek finansowy. Z tego też powodu, Bank Ochrony Środowiska oraz inne banki i prywatne instytucje udostępniają oferty kredytowania takich inwestycji. Sprawdź kredyt na wymianę pieca – http://kredytnakazdycel.pl/. Kredyt na termomodernizację domów jednorodzinnych z reguły stanowi osobny produkt w ofercie banków. Wniosek o taką pomoc musi zawierać przestawienie dowodu demontażu i wywozu nieefektywnych źródeł ciepła, a także dowód kupna i montażu nowego pieca. Niestety kredyty w tym przypadku są  przyznawane z góry, a nie z dołu. Jest to jednak nadal istotne wsparcie dla właścicieli domów jednorodzinnych, który nie posiadają odpowiednich środków na zakup nowego pieca czy innego ekologicznego rozwiązania. 

Jak wybrać kredyt na wymianę pieca?

Czyste powietrze to cel, który powinien przyświecać nam wszystkim. Trudno jednak nie zauważyć, że mało kogo stać na wymianę starego pieca od ręki. Przy wymianie pieca może jednak pomóc odpowiedni kredyt na modernizację systemów grzewczych. Z pomocy Banku Ochrony Środowiska czy innych banków może skorzystać większość właścicieli domów. Warto jednak każdej takiej ofercie uważnie się przyjrzeć. Chodzi przede wszystkim o poziom oprocentowania, dodatkowych opłat, warunków. Podobnych propozycji na rynku jest naprawdę wiele. Warto więc poszukać tej najtańszej. Z pomocą mogą ci przyjść porównywarki kredytów. Narzędzie takie znajdziesz na przykład na stronie kredytnakazdycel.pl

Dodaj komentarz

Kliknij, aby skomentować!