Praca

Monitoring wyników pracy w call center

Monitoring wyników pracy w call center
Monitoring wyników pracy w call center

Pojęcie call-center oraz cele stawiane przed nowoczesną infolinią firmy, stale ewoluują. Ogromnie zmieniły się możliwości techniczne i funkcje dostępne na każdej, nawet podstawowej wersji contact center. Hitem wśród przedsiębiorców okazują się w szczególności systemy instalowane w chmurze.

Inteligentny system call center – jak dopasować wersję do potrzeb firmy?

O sukcesie firmy decyduje nie tylko sam produkt czy oferowana usługa, ale cała organizacja i strategia, długofalowe planowanie i inwestowanie. Dlatego decydując się na systemy call center – warto najpierw dokładnie zastanowić się, czego jako przedsiębiorstwo najbardziej potrzebuje dana organizacja. Często to sami pracownicy wiedzą najlepiej, gdzie są braki do nadgonienia i w jakich procesach tracą najwięcej czasu lub energii, dlatego sięgnięcie po opinię samych pracowników obsługi klienta również jest wskazane przed skonfigurowaniem swojego contact center. Na szczęście dzisiaj decydując się na zakup licencji na system call center właściciel firmy może liczyć również na pełne wsparcie jeśli chodzi o przeprowadzenie audytu przedsiębiorstwa i stworzenie kilku strategii rozwoju zaplecza komunikacyjnego i organizacyjnego.

Różne warianty cenowe – pełne wsparcie IT

Jednym z argumentów przemawiających do wyobraźni osób prowadzących własną działalność gospodarczą, jest możliwość wykupienia takiego systemu contact center na zasadzie licencji. Oprogramowanie wraz ze wszystkimi funkcjami i bazami danych wgrane jest na serwerze firmy sprzedającej i obsługującej system call center jak np. Cludo.pl – wtedy ta firma pełni rolę administratora i konserwatora całego systemu. Znikają więc ogromne koszty wdrażania infrastruktury call center do firmy, nie trzeba inwestować w serwery i tworzenie oprogramowania od podstaw. Jeśli systemy call center zaczynają działać wolniej lub zawieszają się – wystarczy zgłosić zlecenie naprawy na helpdesk IT firmy zewnętrznej, aby szybko uzyskać wsparcie profesjonalistów. A jeśli firma po kilku miesiącach uzna, że potrzebuje rozbudować swój system contact center o dodatkowe funkcje i narzędzia – zawsze ma możliwość poszerzenia wykupionego pakietu usług oraz zmianę posiadanej licencji.

Dodaj komentarz

Kliknij, aby skomentować!