Finanse

Leasing używanego auta – czy to się opłaca? Sprawdzamy

Leasing używanego auta – czy to się opłaca? Sprawdzamy
Leasing używanego auta – czy to się opłaca? Sprawdzamy

Zastanawiasz się nad wzięciem pojazdu w leasing? Nie wiesz, czy postawić na samochód nowy, czy też używany? Dziś postaramy się rozwiać Twoje wszystkie wątpliwości i odpowiedzieć przy tym na najważniejsze pytania.

Zastanawiasz się nad tym, czy wziąć używane auto w leasing? Na tę opcję decyduje się coraz więcej osób. Nie ma w tym niczego dziwnego, ponieważ niezwykle kusząca jest kwestia ceny. Comiesięczne opłaty są znacznie niższe, niż w przypadku zdecydowania się na nowy samochód prosto z salonu. Jednak czy mimo tego jest to opłacalna propozycja? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Leasing używanego samochodu – z czym to się wiąże?

Każdy leasingobiorca doskonale wie o tym, że ten sposób finansowania jest niezwykle korzystny. Jest to doskonała alternatywa dla tradycyjnego kredytu. Odsetki są nierzadko znacznie mniejsze, podobnie jak comiesięczne raty. Ponadto leasingobiorca po upływie czasu określonego w umowie może bez trudu wykupić leasingowany pojazd w bardzo korzystnej cenie. Dlaczego zatem nie skorzystać z takiej propozycji i nad czym tu się zastanawiać? Otóż kwestia nowego i używanego pojazdu jest wciąż dyskusyjna. Wiele osób obawia się, że gdy zdecydują się na leasingowanie używanego pojazdu będą musieli często odwiedzać warsztat samochodowy. Warto jednak pamiętać o tym, że nie zawsze musi tak być. W tym przypadku wiele zależy od szczęścia konkretnej osoby. Niekiedy nawet nowy pojazd, który niedawno zszedł z taśmy produkcyjnej będzie wymagał bardzo częstych napraw. Są to tylko urządzenia mechaniczne, które niestety mogą ulegać uszkodzeniom.

Jak ustrzec się częstych wizyt u mechanika samochodowego?

Jest pewien sposób na to, aby choć odrobinę ustrzec się przed częstymi wizytami u mechanika samochodowego. Jak to możliwe? Otóż przed zakupem warto pojechać ze sprzedawcą do zaprzyjaźnionego warsztatu mechanicznego. Mechanik powinien sprawdzić dokładnie pojazd, a także jego sprawność. Dzięki temu rozwiązaniu zyskasz choć częściową pewność, że kłopoty z użytkowaniem auta nie będą zbyt dokuczliwe. Pamiętaj również o tym, że po zakupie samochód powinien być regularnie serwisowany, co zazwyczaj określają warunki umowy. Jeżeli interesuje Cię kwestia kosztów, koniecznie odwiedź stronę firmy CLS, gdzie znajdziesz wygodny kalkulator leasingowy – https://cls.pl/kalkulator, dzięki któremu obliczysz wstępne opłaty związane z wzięciem leasingu. Jest to bardzo przydatne narzędzie, które sprawdza się w wielu sytuacjach.

Dodaj komentarz

Kliknij, aby skomentować!