Każde przedsiębiorstwo dąży naturalnie do ograniczenia kosztów. Nie zawsze dostrzega się jednak, jak dużą ich część stanowią opłaty za energię elektryczną, często nieadekwatne wobec realnego zużycia. Dziś przedstawiamy kilka wskazówek skierowanych przede wszystkim do małych i średnich przedsiębiorstw. Cel, który można w ten sposób osiągnąć to prąd tańszy nawet o 40%!
Odpowiednio dopasowana moc umowna
Ceny energii elektrycznej dla przedsiębiorstw zależą między innymi od mocy umownej, czyli ilości energii dostarczanej w danym momencie do punktu odbioru. To właśnie moc umowna w dużej mierze decyduje o stawce płaconej przez przedsiębiorstwo. Dzięki odpowiednio wysokiej mocy, firma nie musi się martwić o to, że dojdzie do przeciążenia sieci. Analizując jednak umowę z dostawcą energii elektrycznej warto sprawdzić, czy moc umowna jest określona na odpowiednim poziomie i czy firma nie naraża się na zbędne koszty, przepłacając za niezużytą energię.
Taryfa dostosowana do potrzeb firmy
Małe i średnie przedsiębiorstwa najczęściej korzystają z taryfy C, która oznacza, że moc umowna dostarczana do przyłącza przekracza 40 kW. W ostatecznej cenie energii elektrycznej ogromną rolę odgrywa nie tylko taryfa, ale również liczba stref. Taryfy dwustrefowe (np. C12, C12a, C12b) najczęściej skonstruowane są w taki sposób, że wyższe stawki za prąd pojawiają się w godzinach szczytu, podczas gdy poza nimi (najczęściej w nocy) płacimy za energię mniej.
Korzystna umowa i zmiana dostawcy
Aby znaleźć korzystną ofertę, warto przejrzeć propozycje wszystkich sprzedawców energii elektrycznej. Przedsiębiorstwa nie są skazane na podpisywanie długich umów które Roczne pozwalając firmie zachować elastyczność. Kolejnym krokiem do oszczędności jest obniżenie opłaty handlowej. Więcej na temat firmowych oszczędności można przeczytać pod adresem Poprostuenergia.pl.
Dodaj komentarz