Finanse

Jak wypłacić euro z Euronetu?

Jak wypłacić euro z Euronetu
Jak wypłacić euro z Euronetu

Mając w planach pozyskanie innej waluty niż polski złoty, z reguły od razu kierujemy się do kantoru, by wymienić pieniądze. Wydaje się, że jest to jedyna możliwość, ale to nieprawda. Okazuje się, że wcale nie jest konieczna wizyta w banku czy kantorze. Wypłata euro z zagranicznego konta może być tak prosta, jak wypłata środków w złotówkach. Jak to możliwe? Dowiesz się z naszego artykułu.

Finansemobilne.pl – wszystko, co musisz wiedzieć o wypłacaniu środków w Euro

Aby wypłacić środku w euro, wystarczy udać się do bankomatu sieci Euronet, z którego można korzystać o każdej porze dnia przez siedem dni w tygodniu. Bankomaty te są dostępne w wielu różnych miejscach na świecie – w tym także i na terenie Polski. Na stronie internetowej firmy Euronet (można to zrobić z poziomu smartfona) możemy znaleźć bankomat, który znajduje się najbliżej naszego miejsca zamieszkania. Po wpisaniu lokalizacji wyświetlą się wszystkie dostępne punkty, w których możemy wypłacić gotówkę w walucie Euro. Warto przy tym wiedzieć, że trzeba wówczas korzystać z karty, nieprzypisanej do konta prowadzonego w walucie Euro.

Poszukując informacji na temat wszelkiego rodzaju usług bankowości, także tych mniej popularnych (jak chociażby wypłacanie środków w walucie Euro), warto zasięgnąć informacji w serwisie finansemobilne.pl oraz zapoznać się ze szczegółowymi informacjami na temat tego zagadnienia http://finansemobilne.pl/wyplata-euro-z-bankomatu-czy-to-mozliwe/.

Jak wypłacić Euro z bankomatu Euronet?

Jak już wspomnieliśmy – na początek należy zlokalizować właściwy bankomat. Oczywiście znajdziemy go na stronie bankowości Euronet. Niemniej dodatkowym ułatwieniem jest fakt, że bankomaty służące do wypłacania innej niż polska waluty oznaczone są komunikatem: „Tu wypłacisz euro”. Ponadto bankomaty te dość łatwo rozpoznać – cechują się niewielkimi rozmiarami i żółto-niebieską kolorystyką, oznaczone są także logo z nazwą. Kolejnych kroków dokonujemy dokładnie tak samo, jak w przypadku wypłaty złotówek w bankomacie naszego polskiego banku. Wkładamy więc kartę i postępujemy zgodnie z pojawiającymi się na ekranie urządzenia komunikatami. Jeśli mamy zamiar korzystać z bankomatu Euronet, by wypłacić środki w walucie Euro, przed całą operacją warto sprawdzić aktualny kurs tej waluty, by wiedzieć, ile otrzymamy w efekcie pieniędzy. Co istotne – z bankomatu Euronet można korzystać, niezależnie od tego, do jakiego polskiego banku należymy.

Karta wielowalutowa – czy warto ją mieć?

Jeśli często podróżujesz po świecie i przemieszczasz się pomiędzy różnymi krajami, w których obowiązują rozmaite waluty, to z pewnością warto rozważyć taką usługę bankowości, jak karta wielowalutowa. Daje to możliwości, by płacić i robić zakupy za granicą bez konieczności dokonywania wymiany walutowej. Dzięki takiej karcie można obracać zgromadzonymi na niej środkami pieniężnymi w kilku różnych walutach – w zależności od tego, jakiej akurat waluty potrzebujemy czy też w jakim kraju przebywamy. Oczywistą korzyścią z posiadania takiej karty jest wówczas oszczędność. Nie ponosimy kosztów prowizji przewalutowania itp. Taka karta to wygoda i korzyści finansowe, a raczej znaczne oszczędności. Niemniej, jeżeli potrzebujemy po prostu od czasu do czasu wypłacić pieniądze w walucie Euro (na przykład po powrocie z pracy za granicą do Polski) to z powodzeniem możemy korzystać z ogólnodostępnych bankomatów sieci Euronet.

Podsumowując; wypłata zgromadzonych na koncie środków w walucie Euro na terenie Polski jest jak najbardziej możliwa. Wystarczy znaleźć najbliższy bankomat sieci Euronet i wypłacić z niego pieniądze w taki sam sposób, jak z tradycyjnego bankomatu. Jeżeli natomiast bardzo często przemieszczamy się pomiędzy różnymi krajami, to może warto rozważyć założenie karty wielowalutowej? Wybór zależy od potrzeb i preferencji użytkownika.

Dodaj komentarz

Kliknij, aby skomentować!