Finanse

Czy pożyczka pod zastaw domu to bezpieczne rozwiązanie?

Czy pożyczka pod zastaw domu to bezpieczne rozwiązanie?
Czy pożyczka pod zastaw domu to bezpieczne rozwiązanie?

Coraz większe trudności w uzyskaniu finansowania w banku skłaniają inwestorów do poszukiwania alternatywnych rozwiązań w sektorze pozabankowym. Jednym ze sposobów pozwalających uzyskać odpowiednio wysoką kwotę wsparcia są pożyczki prywatne pod zastaw domów oraz lokali mieszkalnych. Czy taka forma pożyczania jest bezpieczna? Na co można przeznaczyć pożyczkę zabezpieczoną domem i kto może skorzystać z tej opcji finansowania?

Czym są pożyczki pod zastaw domu?

Finansowanie zabezpieczone zastawem w postaci budynku mieszkalnego w Smartvest to produkt adresowany do podmiotów prowadzących działalność gospodarczą. Pozwala uzyskać środki na pokrycie bieżącej działalności przedsiębiorstwa, inwestycje w rozwój firmy lub spłatę bieżących zobowiązań. Uzyskanie pożyczki pod zastaw domu jest łatwiejsze niż ubieganie się o kredyt, ponieważ głównym zabezpieczeniem udzielanego finansowania jest nieruchomość będąca własnością wnioskodawcy. W związku z tym nie jest wymagane posiadanie idealnej historii kredytowej, a podmiot kredytujący nie wymaga od wnioskodawcy m.in. zaświadczeń o niezaleganiu.

Dla kogo jest pożyczka hipoteczna w Smartvest?

Jak już wspomniano, pożyczka pod zastaw domu adresowana jest do przedsiębiorców, w pełni odpowiadając na ich potrzeby. Nie mają znaczenia takie czynniki jak forma prowadzenia działalności gospodarczej, branża, wysokość osiąganych obrotów czy rodzaj opodatkowania. Z pożyczki pod zastaw nieruchomości mogą więc skorzystać:

  • spółki prawa handlowego,
  • osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą,
  • start-upy, czyli innowacyjne przedsiębiorstwa.

Jakie są niezbędne warunki do ubiegania się o pożyczkę pod zastaw domu?

Na etapie weryfikacji wniosku o przyznanie finansowania nie są sprawdzane rejestry gospodarcze, takie jak BIK, BIG czy KRD. Dzięki temu, na atrakcyjne warunki pożyczki mogą liczyć także podmioty w trudniejszej sytuacji finansowej. Obligatoryjnym warunkiem ubiegania się o pieniądze jest złożenie oświadczenia o możliwości spłaty pożyczki. Drugim warunkiem jest posiadanie nieruchomości – w tym przypadku budynku mieszkalnego. Dom stanowiący zastaw prywatnej pożyczki powinien:

  • posiadać uregulowaną sytuację prawną i własnościową,
  • charakteryzować się wystarczającą płynnością,
  • stanowić własność osoby, której wiek i stan zdrowia pozwalają na podejmowanie racjonalnych, samodzielnych decyzji,
  • znajdować się w mieście liczącym minimum 40 000 mieszkańców lub jednej z wybranych miejscowości turystycznych.

Czy taka pożyczka jest bezpieczna?

Udzielanie pożyczki jest proste – wnioskodawca wypełnia, a następnie przysyła online wniosek, znajdujący się na naszej stronie internetowej. Po jego złożeniu dokumenty są analizowane, a decyzja zostaje wydana w czasie nieprzekraczającym 48 godzin. Pożyczka pod zastaw domu jest szczególnym rodzajem produktu finansowego, przy którego udzielaniu należy zwracać szczególną uwagę na kwestie etyki i bezpieczeństwa. W Smartvest doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego od lat stawiamy na politykę otwartych umów, zachęcając naszych Klientów do dokładnego zapoznania się z warunkami wszystkich dokumentów i zgłaszania uwag co do treści poszczególnych zapisów. Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem – z przyjemnością udzielimy dokładnych informacji dotyczących warunków udzielania pożyczek pod zastaw domu w Smartvest.

Dodaj komentarz

Kliknij, aby skomentować!