Finanse

BGŻ Optima – co warto wiedzieć?

BGŻ Optima - co warto wiedzieć?
BGŻ Optima - co warto wiedzieć?

Czym jest BGŻ Optima?

BGŻ Optima jest częścią grupy BNP Paribas, francuskiego banku, znanego do roku 2018 jako bank BGŻ BNP Paribas. Założony jako Bank Gospodarki Żywnościowej został przez BNP Paribas zakupiony już w 2015 roku, dołączając do siedemdziesięciu pięciu krajów, w których grupa BNP Paribas prowadzi swoją działalność.

BGŻ Optima opiera swoją działalność na bankowości detalicznej, usługach zarządzania aktywami i majątkiem, a także na bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej. Przynależność do międzynarodowej organizacji zapewnia klientom dostęp do światowej klasy ekspertów bankowych, jednocześnie pochodzących z lokalnych społeczności i doskonale rozumiejących i przewidujących ich potrzeby. To firma z otwartą, nastawioną na współpracę kulturą organizacyjną, umożliwiająca odnalezienie się w jej progach zarówno jako klient, jak i pracownik.

Organizacja przykłada także ogromną wagę do założeń związanych z odpowiedzialnością społeczną. Jednocześnie prowadzi działania na szerokiej skali, wdrażając elementy przemyślanej strategii biznesowej. BGŻ Optima stara się dopasować ofertę do rozwoju polskiego rynku.

Do czego służy BGŻ Optima?

BGŻ Optima jest bankiem, którego głównym celem działania jest oszczędzanie. Został założony przez specjalistów w tej dziedzinie, pragnących zaoferować swoje usługi klientom indywidualnym, czyli każdemu obywatelowi, a także mniejszym i średnim przedsiębiorstwom. Duże korporacje i instytucje również mogą liczyć na korzystne rozwiązania i podpowiedzi, w jaki sposób najefektywniej zarządzać ich oszczędnościami. Aby pomnożyć kapitał, warto rozeznać się w oferowanych przez bank opcjach. Wśród nich znajdują się lokaty, fundusze inwestycyjne, a także rachunki oszczędnościowe. Każda z nich oferuje inny procent zysku od wpłaconych środków.

Każda z nich posiada dodatkowo odmienne warunki korzystania z posiadanych środków czy samego dostępu do nich. Oczywiście, im wyższa kwota zostanie ulokowana na rachunku, tym wyższa kwota pojawi się w ostatecznym bilansie. W przypadku niektórych opcji oszczędzania, wpłacony nakład pieniężny, razem z procentową premią, może być dostępny dopiero po upływie czasu zawartego w umowie. Umowa może także determinować warunki wcześniejszego jej rozwiązania, przy zmniejszonym zysku, albo utracie wkładu pierwotnego. Oprocentowanie również może być stałe, jak i zmienne, dla lubujących się w ryzyku klientów.

Dla nich dostępny jest także rachunek maklerski, opatrzony ryzykiem inwestycyjnym. Ryzyko może się opłacić i zaowocować większą zyskaną kwotą, niż zakładało pierwotne oprocentowanie. Dodatkowo klient ma pełnię władzy nad inwestycjami podejmowanymi w ramach tego rachunku. Ze względu na wysokie ryzyko, w tym także możliwość utracenia całego kapitału wpłaconego przez klienta, bank BGŻ Optima weryfikuje doświadczenie i wiedzę klienta na temat instrumentów finansowych w zakresie inwestycyjnym.

Z dodatkowych plusów skorzystania z rachunku maklerskiego, możliwe jest w przypadku odroczenie zaległych płatności, a nawet nabywanie nowych akcji, kiedy środki posiadane na koncie na to nie pozwalają. Sprzedaż w ciągu trwania tej samej sesji skutkuje nienaruszeniem wkładu własnego.

Dodaj komentarz

Kliknij, aby skomentować!