Finanse

Aktywacja konta w ING Banku Śląskim

Aktywacja konta w ING Banku Śląskim
Aktywacja konta w ING Banku Śląskim

Posiadanie konta w banku stało się symbolem niezależności i nowoczesności. Fundusze ulokowane w banku są nie tylko o wiele bezpieczniejsze niż te schowane w szufladzie ze skarpetkami, w słoiku pod łóżkiem, czy w puszce z ciasteczkami, na najwyższej półce w kuchni. Są także dostępne na wyciągnięcie ręki, w każdej chwili, o każdej porze dnia i nocy. Portfel bez gotówki jest nie tylko lżejszy, ale też o wiele mniej zaboli właściciela jego utrata, w przypadku zgubienia czy kradzieży.

Jak założyć konto w ING Banku Śląskim?

Zarówno większe, jak i mniejsze sumy mogą być bezproblemowo transferowane z jednego konta na drugiej, czy jest to transakcja wewnętrzna, czy zewnętrzna. Transakcje wewnętrzne mogą obejmować konta oszczędnościowe i lokaty, podpięte dla wygody klienta do głównego konta, procentujące z każdym miesiącem i powiększające posiadaną kwotę. Transakcje zewnętrzne, umożliwiają za to szybkie przemieszczenia dużych i małych sum pieniędzy, a także dokonywania opłat za pośrednictwem internetu.

W przypadku ulokowania obu kont w ING Banku Śląskim przelewy zewnętrzne są księgowane jeszcze tego samego dnia, umożliwiając ekspresową wysyłkę środków pieniężnych. Żeby założyć konto, wystarczy podać swoje imię, nazwisko, pesel, numer kontaktowy i adres e-mail. Zrobić to można zarówno w placówce bankowej, przez internet, jak i za pośrednictwem kuriera. W ostatnim przypadku kurier przyjeżdża do wskazanego przez potencjalnego klienta adresu. Po okazaniu przez niego dowodu tożsamości przekazuje umowę, na której podstawie zostaje otwarty rachunek bankowy.

Usługa ta jest darmowa, ekspresowa i niezwykle wygodna. Już w momencie podpisania umowy, kurier przekazuje klientowi wszystkie niezbędne informacje, dotyczące aktywowania konta, a także potrzebne do tego kody. Warto również sprawdzać promocje na stronie banku, w niektórych przypadkach założenie konta wiąże się z otrzymaniem bonusowej kwoty.

Jak aktywować konto w ING Bank Śląski?

Aktywacja konta i uzyskanie dostępu do systemu w ING Banku Śląskim jest niezwykle proste. Wystarczy zalogować się na stronie internetowej www.e.ingbank.pl/nadaj-haslo?locale=pl&newForm=true, postępując zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Do zalogowania niezbędne są dane wygenerowane przez system i znajdujące się na stronach umowy, otrzymanej w oddziale banku albo przekazanej przez kuriera. Możliwa jest także konsultacja z doradcą pod numerem telefonu 801 601 607 lub (32) 357 00 10. Jest to numer bezpośredni do osoby oddelegowanej do spraw aktywacji konta.

Aktywacji można dokonać jedynie przez trzydzieści dni od otrzymania kodu, w innym wypadku konieczne jest wygenerowanie nowego. Po poprawnie przeprowadzonej aktywacji klient może się zalogować, wchodząc na stronę główną banku, www.ing.pl. W prawym górnym rogu znajduje się opcja zalogowania. Po kliknięciu klawisza “zaloguj” i wybraniu konta, które się posiada (zakładka Moje ING, w przypadku kont osobistych, klientów indywidualnych i przedsiębiorców, a zakładka ING Business, w przypadku firm, samorządów czy korporacji). Następnie należy wpisać wygenerowany przez system login, zwykle składający się z trzech pierwszych liter imienia i nazwiska klienta, a także czterech dodatkowych cyfr.

Po kliknięciu przycisku “dalej” i po wpisanie wybranych cyfr z hasła klient zyskuje pełnię dostępu do swojego konta.

Dodaj komentarz

Kliknij, aby skomentować!