>

Zanim zainwestujesz

Witaj w dziale Wiedza! Znajdziesz tutaj wszystkie niezbędne informacje dotyczące zarabiania w internecie. Mam nadzieję, że temat opcji binarnych, inwestycji, polecania produktów finansowych oraz innych rzeczy stanie Ci się jaśniejszy dzięki mnie. Zapraszam do zapoznania się ze wszystkimi terminami, które tutaj tłumaczę.

Opcje binarne – leksykon wiedzy

Czym są opcje binarne?

Opcje binarne to jedno z narzędzi służących do handlu online. Podstawową zasadą działania opcji binarnych jest prognozowanie tego, czy cena danego aktywa wzrośnie lub spadnie. Aktywem mogą być pary walutowe, towary, akcje oraz indeksy.  Jeżeli nasza prognoza okaże się być poprawna to do inwestycji zyskujemy dodatek wynoszący przeważnie około 80%. W przeciwnym razie tracimy zainwestowane pieniądze.

Inwestowanie w praktyce

Wiemy już czym są opcje binarne. Teraz należy sobie zadać pytanie – jak to rzeczywiście wygląda? Cały proces jest bardzo prosty i intuicyjny.

By móc przedstawić zasadę działania wyobraźmy sobie, że prognozujemy wzrost lub spadek pary walutowej.

1. Wybieramy parę walutową, np. EUR/USD;

2. Wybieramy okres ekspiracji – czyli okres, kiedy przewidujemy czy cena będzie wyższa lub niższa niż cena obecna;

3. Wybieramy wysokość inwestycji, np. 10 EUR;

4. Wybieramy kierunek w górę lub w dół.

5. Zamykamy handel.

To tyle. Tak cały proces wygląda w praktyce.

Jak określać prognozy?

Do poprawnego określenia czy cena walut, akcji, towarów lub indeksów będzie wzrastać lub spadać służą przeróżne strategie binarne. Każda z tych strategii ma swoje wady i zalety, tym nie mniej jednak jest to o wiele bezpieczniejsza opcja, niż na przykład kierowanie się swoim przeczuciem. Istotne jest to, by wybrana przez nas strategia była w długoterminowej perspektywnie zyskowna. Dla inwestorów nie liczy się pojedyncza strata czy zarobek. Ważne jest to, by regularnie odnosić sukces.

Co ma wpływ na rynek walutowy?

Byśmy mogli przewidzieć rozwój rynku musimy wiedzieć, co tak naprawdę rusza rynkiem walutowym. Rozumieć przez to należy – z jakich powodów dzieje się tak, a nie inaczej?

Dlaczego dochodzi do ruchów?

Zasada tego działania jest bardzo prosta – ktoś kupuje i ktoś inny sprzedaje. Największy wpływ na rynek walutowy ma władza oraz banki centralne.

Kiedy dochodzi do zmian na rynku?

Rynek walutowy otwarty jest 5 dni w tygodniu. W tym czasie stale się on zmienia. Mówiąc stale mam na myśli ciągle. Do największych zmian na rynku dochodzi podczas ogłaszania ważnych wiadomości ekonomicznych.

Czy warto zainteresować się opcjami binarnymi?

Ciężko jest jednogłośnie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ odpowiedź zależna jest od wielu aspektów. Każdy z nas się różni. Każdy ma inne doświadczenia, myśli inaczej, angażuje się w inny sposób, inaczej reaguje na ryzyko i stres.

Z własnego doświadczenia powiem, że warto. Sam bardzo się bałem i zastanawiałem się kilka tygodni, zanim w to wszedłem. W tym momencie jestem w stanie stwierdzić, że warto było ponieść ryzyko. Przez pierwszy miesiąc prawie nic nie zarobiłem, bo wychodziłem na zero. Dzisiaj już tak nie jest.

Co to jest MetaTrader?

To jedna z internetowych platform handlowych służących do inwestowania na rynku forex, kontraktach różnic kursowych oraz futures. Umożliwia ona składanie zleceń i zawieranie transakcji przez internet.

Ile czasu trzeba poświęcić na naukę?

Dużo. Naprawdę dużo. Dlatego tak dużo osób rezygnuje z opcji binarnych, a szkoda, bowiem rynek ten nie jest wyczerpalny. Z doświadczenia wiem, że swoją wiedzę warto regularnie rozwijać. Każdego dnia popełniamy błędy, na których powinniśmy się uczyć. Inwestorzy nie mogą sobie na to pozwolić, dlatego stale rozwijają swoje umiejętności. Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o zdolność czytania wykresów i stawiania akcji. Znam wiele osób, które prócz szkoleń giełdowych uszczęszczają na warsztaty, na których uczą się samodyscypliny, uczą się pokonywać strach i pracować w stresie.

Oczywiście istnieje wiele rozwiązań, dzięki którym możemy ten wymagany czas zredukować do minimum. Więcej piszę o tym w jednym z moich artykułów.

 

Jeżeli zainteresował Cię temat opcji binarnych to zapraszam do rejestracji w jednym z popularnych ostatnio serwisów wspomagających inwestowanie. Wymagany wkład własny to 250 euro. Te pieniądze możesz przeznaczyć na inwestycję.

 

  • Moje doświadczenie w inwestowaniu 98%
  • Czas poświęcony na naukę 100%
  • Motywacja 100%
  • Stres 5%