>

Talizman to tytuł tegorocznej kampanii reklamowej stworzonej przez Allegro. Opowiada ona o chłopcu, który otrzymał w prezencie niesamowity amulet. Myśl przewodnia tej reklamy brzmi „Podziel się tym, co masz cennego” i nawiązuje do współpracy z firmą Szlachetna Paczka. Za stworzenie reklamy odpowiada agencja Bardzo.

Zeszłego roku Allegro stworzyło równie interesującą i wzruszającą reklamę, o której pisałem w innym artykule – English for Beginners. Akcja spotu reklamowego Talizman nie jest osadzona w tym samym okresie co zeszłoroczny hit. Kilkuminutowy film przedstawia losy Marcela, który od rodziców w prezencie otrzymał magiczny talizman. Z czasem odkrywa on jego magiczną moc i za jej pomocą czyni on dobro.

Pomimo tego, iż talizman bardzo pomaga Marcelowi postanawia on podzielić się tą mocą z kimś, kto potrzebuje tego bardziej niż on sam. Tak jak to zwykle bywa w przypadku reklam Allegro, ten spot wywołuje wzruszenie oraz zachęca do czynienia dobra. Wszystko to, by wziąć udział w programie Szlachetnej Paczki.

Reklama została stworzona tak, by nawet obcojęzyczni widzowie byli w stanie zrozumieć jej sens.

Zapraszam do oglądania – warto 🙂