>

Opcje binarne przyciągają ludzi z całego świata i różnych dziedzin życia. Grać może dosłownie każdy – lekarz, strażak, budowlaniec, nauczyciel, kierowca, handlowiec. Handel online nie stawia przed inwestorami żadnych ograniczeń. Ktokolwiek zechce rozpocząć swoją przygodę z inwestycjami w dowolnej chwili może dokonać depozytu u maklera i zacząć handlować.

Aby skutecznie inwestować swoje pieniądze i odnosić sukcesy, inwestorzy z całego świata powinni stosować strategie binarne. Niektóre z nich zostały opracowane tylko i wyłącznie pod kątem opcji binarnych, a inne, obecne już na rynku handlowym od wielu lat zostały specjalnie dostosowane na potrzeby handlu opcjami binarnymi.

Dostępnych jest wiele strategii, zarówno dla początkujących osób, jak i tych bardziej doświadczonych. W poniższym artykule przedstawię te, opracowane dla amatorów.

Należy pamiętać, że opcje binarne to nie gra, a inwestycja. By odnieść jakikolwiek sukces należy zainwestować pieniądze. Z czasem mało widoczne profity zamienią się stały dochód.

Jeżeli nie wiesz czym są opcje binarne i na czym polega handel online to odsyłam do moich dwóch artykułów.

Opcje binarne krok po kroku

Podstawa wiedza z zakresu opcji binarnych

Strategia 5-minutowa

Ta strategia jest polecana szczególnie osobom początkującym. Tak naprawdę do jej stosowania nie jest wymagana żadna wiedza na temat opcji binarnych oraz handlu online. Wskaźnik dokładności oscyluje w okolicach 80%. Właśnie z tego powodu osoby zaczynające swoją przygodę z opcjami binarnymi powinny handlować przy pomocy tej strategii. Można jej używać w dowolnym momencie i na dowolnym rynku. Strategia opiera się na założeniu, że brokerzy przyjmują zlecenia na pozycję 5 minut przed jej wygaśnięciem. By móc korzystać z tej strategii handlowcy muszą znaleźć takie aktywna na swojej platformie. Następnie należy przyjrzeć się tym aktywom, które mają stabilną tendencję spadkową lub wzrostową. Trader musi określić wartość maksymalną, która może być punktem zwrotnym tego trendu.

Zielona strzałka pokazuje CALL.

Strategia 15-minutowa

Strategia ta polega na 15 minutowej obserwacji wybranego aktywa. Kluczowym elementem jest korzystanie z wykresu świecowego. Na tym wykresie szuka się 3 świec w tym samym kolorze, a następnie czeka na zmianę. Dla przykładu załóżmy, że dostrzegamy 3 białe świece, a następne jedną czarną. W takim przypadku zalecane jest odczekanie 2 minut i zakup opcji PUT z czasem wygasania równym zamknięciu bieżącej świecy.

Strategia trójkąta

Strategia ta polega na wyszukiwaniu trójkąta tuż przed dokonaniem zakupu. Taki wzór na wykresie opcji binarnych zawsze przedstawia cenę przełomową, która jest pewna. W handlu online istnieją dwa typy trójkątów. Rosnące przedstawiające wzrost cen oraz spadające wskazujące spadek cen. Trend rosnący przyjmie kształt trójkąta rosnącego. Analogicznie w przypadku trendu spadkowego – trójkąt malejący.

Strategie binarne – podsumowanie

Wspomniane powyżej strategie przeznaczone są dla osób początkujących. Nie wymagają zaawansowanej wiedzy z opcji binarnych. Jedyne co jest wymagane od inwestora to analiza wykresu. Niestety wymaga to poświęcenia nawet wielu godzin dziennie przed komputerem.

Nie masz czasu, a chcesz zainwestować? Skorzystaj z gotowych sygnałów. Zapisz się u maklera, zdeponuj 250 euro i inwestuj.

Skuteczna strategia binarna