>

Zjawisko inwestycji polega na przeznaczeniu konkretnej ilości środków pieniężnych na utrzymanie, tworzenie lub zwiększanie kapitału. Inwestycja nazywana jest również wyrzeczeniem się obecnych korzyści na rzecz niepewnych korzyści w przyszłości.

 

 

Wstęp do inwestowania

Wiemy już czym jest i na czym polega inwestowanie pieniędzy. Tłumacząc prostym językiem inwestowanie polega na ulokowaniu swoich środków pieniężnych w danym miejscu, by w przyszłości mieć szansę na potencjalny profit. Dobrym przykładem są tutaj nieruchomości. Ludzie kupują mieszkania w dużych miastach Polski, np. we Wrocławiu. Lokale te znajdują się przeważnie w dobrych lokalizacjach, np. blisko centrum. Po kilku lub kilkunastu latach wartość danej nieruchomości zwiększa się, dzięki czemu właściciel może sprzedać je z zyskiem.

Należy pamiętać, że każda inwestycja wiąże się z ryzykiem. Nie jest powiedziane, że zawsze zyskamy na danej inwestycji. Dlatego dziedzina ta jest tak bardzo ryzykowna.

W co warto inwestować pieniądze?

Wszystko zależy tylko i wyłącznie od tego ile jesteśmy w stanie zainwestować. Inwestor posiadający do dyspozycji 1000 zł będzie myślał inaczej niż ten, który ma 500 000 zł. Rozmawiając o tym w co warto zainwestować postaram się podzielić to na widełki. W zestawieniu ominę konta oszczędnościowe oferowane przez banki. Postaram się również przedstawić potencjalny zysk, który możemy mieć z każdej metody.

Jak zainwestować 500 zł?

By móc czerpać duże profity w przyszłości koniecznie jest zainwestowanie dużych sum. Niestety nie każdy może sobie na to pozwolić, dlatego też ten akapit zacznę od najniższej możliwej granicy. 500 zł to kwota, która jeszcze tak nie przeraża, a można całkiem przyjemnie ją pomnożyć.

Inwestycja w domeny – domena jest adresem strony internetowej. Zaczyna się po www. a kończy .pl/.com/.com.pl. Wiele stron internetowych prowadzi własne giełdy domen. Zarejestrowani użytkownicy mogą tam handlować domenami. Inwestycja polega na tym, że kupujemy konkretny adres strony, który w przyszłości może wiele kosztować. Załóżmy, że w ciągu 2 lat inżynierowie z całego świata stworzą latające deskorolki. Jak myślicie, jaka domena byłaby wtedy bardzo popularna? Tak – latajacedeski.pl / latajacadeska.pl / itd. Oczywiście jest to przykład i przy inwestowaniu należy myśleć bardziej realnie niż ja. Kolejny przykład – inwestowanie rozwija się w Polsce w zaskakującym tempie. Wręcz prosi się o to, by kupić domenę, która w nazwie będzie miała inwestycje lub inwestowanie. W przyszłości duża firma może chcieć od nas kupić taki adres za… kilka tysięcy złotych. Mając 500 zł w portfelu mamy możliwość kupna całkiem ciekawych nazw domen.

Wadą inwestycji w domeny jest fakt, iż na profit możemy czekać naprawdę długo. Nie jest to sposób dla osób, które chcą szybkiego profitu. Przy odrobinie szczęścia inwestując 500 zł w skali miesiąca zarobimy drugie tyle. Nie jest to duża kwota, ale jest. Każdy pieniądz to dobry pieniądz.

Jak zainwestować 1000 zł?

Kwota niewiele wyższa od poprzedniej, ale otwiera znacznie więcej dróg. Do 1000 zł możemy również kupować domeny. 1000 złotych to w przeliczeniu 250 euro. Taka kwota pozwala na dokonanie depozytu w wielu domach maklerskich.

Inwestowanie w opcje binarne – ta metoda inwestycji staję się ostatnio coraz bardziej popularna, dlatego też nie sposób jej ominąć w tym artykule. Opcje binarne to inaczej narzędzie służące do handlu online. Cały proces polega na prognozowaniu zachowania danego aktywa. Aktywami mogą być pary walutowe, towary, akcje oraz indeksy. Najpopularniejsze są oczywiście pary walutowe, np. EUR/USD. W określonym przez nas terminie czasu musimy przewidzieć czy cena danego aktywa spadnie lub wzrośnie względem ceny, która obowiązywała podczas stawiania akcji.

Zarobić na opcjach binarnych można bardzo dużo. Zakazane jest jednak stawianie całego naszego depozytu na jedną akcję. Okazać się może bowiem, że w ciągu 5 minut stracimy 250 euro. Młodzi inwestorzy przy takim depozycie zaczynają stawiać akcje za 10 euro. Większość maklerów oferuje zysk na poziomie 80%. Rozumieć przez to należy, że jeżeli zainwestujemy 10 euro to po udanej prognozie zachowania aktywa otrzymamy 18 euro. Nie ma ograniczeń odnośnie tego jak często będziemy stawiać. Opcje binarne wymagają od inwestora skupienia oraz nerwów ze stali.

Przykładowo – pracujemy 5 dni w tygodniu. Codziennie dokonujemy 5 inwestycji po 10 euro. Wskaźnik naszego sukcesu to około 80%, czyli trafiamy 4 na 5 akcji. Oznacza to, że w jeden dzień zainwestowaliśmy 50 euro. Wygraliśmy 4 akcje, co daje zysk 32 euro. Przegraliśmy jedną akcję, czyli – 10 euro. Podsumowując – z 50 euro zrobiliśmy 72 euro w jeden dzień. W skali tygodnia jest to już profit na poziomie 110 euro. Miesięcznie daje nam to 440 euro – ponad 1600 zł. Taki wynik można osiągnąć nie inwestując dużo. W miarę zdobycia pewności siebie możemy obstawiać akcje po 20 euro co zwiększy nasz zysk.

Jak zainwestować 25000 zł?

Mając tyle pieniędzy mamy pole do popisu. 10 tysięcy złotych to bardzo dużo. Oczywiście poprzednie metody również tutaj wchodzą w grę. Przejdźmy jednak do tego w co zainwestować taką kwotę.

BitCoin – znany dosłownie każdemu. Zastanawiam się jednak dlaczego tak wielu ludzi sceptycznie podchodzi do tego tematu. BitCoin jest najdroższą aktualnie kryptowalutą. Nie podlega nikomu ani niczemu. Tej waluty nie obchodzi żaden bank ani inflacja. Powiem Wam tak – dokładnie rok temu cena bitcoina wynosiła 721 dolarów. Dziś jest to 7171 dolarów. Dokładnie tak! W ciągu roku wartość bitcoina wzrosła dziesięciokrotnie. Zawodowi inwestorzy oraz statystycy przewidują, że ten trend w ciągu lat będzie szedł w tym samym kierunku. Rozumieć przez to należy, że za rok bitcoin może kosztować 70 tysięcy dolarów. Co to oznacza dla nas? Inwestycję! Za 25 tysięcy złotych możemy mieć jednego bitcoina. Jeżeli wzrost wartości przez kolejny rok będzie taki sam, to dokładnie za 12 miesięcy z 25 tysięcy zł zrobimy.. 250 tysięcy zł.

Podsumowanie

Na kwocie 25 tysięcy zł kończę ten artykuł. W następnym moim tekście zacznę od tej właśnie kwoty. Jak widzicie mając nawet 500 zł można zacząć swoją przygodę z inwestowaniem. Najmniej ryzykowną metodą o dziwo są opcje binarne, ponieważ wtedy jako tako mamy wpływ na to, co się stanie z naszą gotówką. W przypadku domen wszystko zależne jest od rynku, zaś jeżeli chodzi o bitcoina.. tutaj nic nie wiadomo, jednakże jest to bardzo ciekawy sposób na inwestowanie.