>

Jeżeli jesteś osobą, która dysponuje 1000 zł i chcesz zainwestować swoją gotówkę, ale nie wiesz jak, to jesteś w dobrym miejscu.

Podane przeze mnie metody są mniej lub bardziej ryzykowne. Opisując każdy sposób na inwestycję 1000 zł postaram się przedstawić wszystkie wady i zalety danej propozycji. Mam nadzieję, że podane przeze mnie sposoby na inwestycje spodobają się Wam i dzięki temu artykułowi będziecie wiedzieć w co zainwestować 1000 zł.

Handel domenami internetowymi

Zanim zacznę omawiać na czym polega inwestowanie w domeny powiem Wam, czym ta domena w ogóle jest. W skrócie jest to część adresu internetowego, która kieruje użytkownika na daną stronę. Nazwa domeny zaczyna się po www. i kończy .pl, .com, .org.pl, .com.pl. Dla przykładu – moja domena to finansowymistrz.pl

Wiemy już czym jest domena. Przejdźmy teraz do najważniejszej części tego akapitu, czyli handlem i inwestycją. Cały proces polega na tym, że kupujemy bądź rejestrujemy domenę, a następnie ją sprzedajemy. Proste, prawda?

Jak kupić domenę?

Kupno domeny umożliwiają nam giełdy domen. Przykładem takiej strony jest portal.nazwa.pl. Prowadzi ona własną giełdę, gdzie użytkownicy mogą przeglądać oferty innych i być może kupić od nich domenę. Ceny są różne – od niskich, np. 10 zł, po wysokie, np. 5000zł. Nas interesuje przedział cenowy do 1000 zł. Ogromnym błędem byłoby kupno jednej, drogiej domeny. Jeżeli będziemy posiadali tylko jeden produkt to nie będziemy mieli sporego pola do popisu. Zdecydowanie lepszą opcją jest kupno kilku domen. Ważne jest, by zastanowić się nad tym, czy w przyszłości dana domena może być bardziej wartościowa, niż jest teraz. Celując w rynek polski powinniśmy kupować domeny kończące się .pl.

Drugą metodą na kupno domen jest skorzystanie z usług portalu, który przechwytuje wygasające domeny. Oznacza to, że właściciel w terminie nie uregulował płatności za swój produkt. Takie serwisy działają na zasadzie aukcji, czyli kto więcej zaoferuje ten wygrywa.

Ostatnim sposobem na pozyskanie domeny jest jej wymyślenie. Jeżeli uważasz, że jesteś geniuszem i masz niesamowity pomysł, który w przyszłości przyniesie Ci ogromny profit to próbuj. Niestety prawda jest taka, że większość dobrych nazw została już dawno wykupiona i tylko czeka na swojego kupca.

Ile można zarobić na domenach?

Na początku nie ma co liczyć na duże zarobki. Z funduszem 1000 zł możemy kupić zaledwie kilka domen. Zysk może wynieść zaledwie kilkadziesiąt złotych na jednej domenie. Z czasem będziemy mogli zainwestować więcej, a co za tym idzie – zarobić dużo większą kwotę. Domainerzy, bo tak zwani są inwestorzy, potrafią wygenerować zysk kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie na samym handlu domenami. Oczywiście nie trzeba ograniczać się tylko i wyłącznie do polskiego rynku, gdyż za granicą giełda domenami jest jeszcze bardziej rozwinięta niż u nas.

Zalety:

 • Potencjalnie duży zarobek,
 • Praca w domu,
 • Ciekawa i nie nudna praca.

Wady

 • Niepewny rynek – nie wiadomo ile trzeba czekać na sprzedaż domeny;
 • Wymaga spędzenia dużej ilości czasu na analizie rynku i nauce,
 • Wymaga dużych pokładów cierpliwości,
 • Duże ryzyko niepowodzenia (przepłacenie za domenę, kupno mało pożądanej nazwy).

Opcje binarne – instrumenty finansowe

Kolejną moją propozycją na zainwestowanie 1000 zł są opcje binarne. Temat ten jest szczegółowo omawiany na moim blogu, tym nie mniej jednak osoby czytające ten tekst nie koniecznie muszą o tym wiedzieć.

Opcje binarne to sposób na inwestowanie na giełdzie, który polega na przewidywaniu cen aktywów. Aktywa mogą być różne – kursy walut, surowce, akcje oraz indeksy. Na przewidzenie wahania mamy do dyspozycji różne przedziały cenowe, może to być minuta lub nawet godzina. Inwestowanie w handel opcjami binarnymi jest pozornie proste, ponieważ mamy dwie opcje do wyboru. Cena aktywa wzrośnie albo zmaleje i to my musimy przewidzieć ten ruch i podjąć decyzję czy chcemy inwestować czy też nie.

Jak inwestować?

Mając 1000 zł na koncie, czyli na ten moment około 250 euro wręcz zakazane jest inwestowanie wszystkiego na jedną akcję. Wielu początkujących traderów zaczyna od stawki 5 EUR na jedną akcję, gdzie za udaną prognozę możemy zyskać do 80% od stawki początkowej. Czyli inwestując 5 EUR po minucie możemy mieć 9 EUR – brzmi prosto, ale tak nie jest, ponieważ swoją decyzję musimy oprzeć na danych, wykresach oraz na wcześniejszym zachowaniu danego aktywa. Nie możemy bawić się w „lotto”, czyli – „a spróbuję, może się uda”. Taki sposób może działać na początku, ale będzie to tylko szczęście. W końcu stracimy swoje pieniądze. Tak niestety działa giełda dla ludzi, którzy bezmyślnie inwestują – przykre, ale prawdziwe.

Jak zacząć swoją przygodę z opcjami binarnymi?

Zanim jakkolwiek zaczniemy inwestować możemy spróbować swoich sił na koncie demonstracyjnym. Wiele platform inwestycyjnych oferuje konta demo, czyli handel na wirtualne pieniądze. Dostajemy na start nierealne pieniądze, które możemy zainwestować w opcje binarne. Zaletą kont demo jest to, że możemy zobaczyć jak wszystko działa oraz jest to świetna szansa na zapoznanie się z daną platformą. Niestety granie przy pomocy wirtualnych pieniędzy ma jedną, ale za to bardzo dużą wadę. Może nie chodzi tu o platformy, ale o nas samych. Grając za wirtualne pieniądze nie zachowujemy się tak samo, jakbyśmy grali za prawdziwą gotówkę. Nasze decyzje nie są podejmowane w taki sam sposób. Dlatego często odradzam zakładania kont demo, gdyż takie osoby często szczęściem wygrywają wirtualne pieniądze, potem zakładają realne konto, inwestują i przegrywają. Warto pamiętać o tym, że to jest inwestycja, a nie gra. Dlatego całą sprawę potraktujmy bardzo poważnie.

Inwestowanie jest pozornie łatwe – musimy zadecydować czy opcja wzrośnie CALL czy zmaleje PUT, postawić na to wybraną stawkę i poczekać na wynik.

Chcesz zainwestować 1000 zł? Kliknij i poznaj skuteczną strategię binarną!

Zalety:

 • Duży zysk,
 • Praca w domu,
 • Praca rozwijająca zdolności analityczne.

Wady:

 • Praca w stresie,
 • Duże ryzyko.

Inwestowanie w siebie

Trzecią metodą na inwestycje jest.. inwestowanie w siebie. Rozwój swoich umiejętności jest inwestycją na całe życie. Jeżeli przykładowo zajmujesz się tworzeniem stron internetowych to wykup szkolenie, które podniesie Twoje kwalifikacje. Dzięki temu zdobędziesz kolejny, bardzo ważny punkt w CV.

Podsumowanie – jak zainwestować 1000 zł?

Jak widać nawet z tysiącem w portfelu mamy pole do popisu jeżeli chodzi o inwestowanie. Tylko i wyłącznie od nas zależy, którą opcję wybierzemy. W handlu domenami jak i w opcjach binarnych wcale nie musimy inwestować od razu całej założonej kwoty – możemy próbować z mniejszymi inwestycjami, by przekonać się czy to jest dla nas.

Nie zniechęcajmy się jednak już na samym początku. Inwestowanie nigdy nie było i nigdy nie będzie łatwe. Ten proces wymaga cierpliwości i nerwów ze stali.